Μελίκη, Πλατύ και Κλειδί πέτυχαν την τρίτη στη σειρά νίκη τους στα ισάριθμα παιχνίδια που έχουν δώσει

Τρεις ομάδες και οι τρεις από τον Α’ όμιλο πέτυχαν την τρίτη στη σειρά νίκη τους στα ισάριθμα παιχνίδια που έχουν δώσει για το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας και συγκατοικούν στην κορυφή του βαθμολογικού πινακα.

Πρόκειται για τον Αγρ. Αστέρα Πλατέος που με σκορερ τον Καραντουλαμά στο 17’, τον Μηνούδη στο 54’ και τον Αναστάση στο 66’ νίκησε στην έδρα του με 3-0 την ΑΕ Σχοινά η οποία με τη σειρά της είχε την πρώτη απωλεια βαθμών.

Επίσης “τρία στα τρία” έκανε και ο Φίλιππος Μελίκης που κέρδισε εκτός έδρας στο γειτονικό ντέρμπι τον ΠΑΟ Παλατιτσίων με 2-0.

Τα δύο τέρματα της νίκης της ομάδας της Μελίκης σημειώθηκαν στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα και ενω ο ΠΑΟ Παλατιτσίων αγωνίζονταν από το 79’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσούπρου.

Τα γκολ της νίκης του Φιλίππου Μελίκης πέτυχαν οι Κατσιγιαννόπουλος στο 81’ και ο Ανδρούτσος στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Μελιτζανίδης (Χρυσάνης - Μαργαρίτης).

Τέλος την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει για το πρωτάθλημα πετυχε και ο Εθνικός Κλειδίου που κέρδισε με 2-0 εκτός έδρας την Θύελλα Σταυρού.

Τα γκολ της νίκης του Εθνικού πέτυχαν ο Λέκκας στο 44’ και ο Αθανασιάδης Γ. στο 78’

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Κελεσίδης (Γιάντσης - Κωστούλης).

Παιχνίδι για γερά νεύρα στο Νησέλι με τον γηπεδούχο Αλιάκμονα να παίρνει την νίκη με 2-1.

Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 2ο λεπτό με τον Πιπιλιάρη. Στο 60’ το Π. Σκυλίτσι έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Δημούλτση και στο 90’ είχε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο σκορ όταν κέρδισε πέναλτι όμως ο Δαρδακούλης που ανέλαβε την εκτέλεση του δεν κατάφερε να το αξιοποιήσει και σε κόντρα επίθεση ο Αλιάκμων πέτυχε το δεύτερο του γκολ με τον Λίτσι και πήρε την νίκη.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Γαβράς (Νησελίτης - Ρηγόπουλος).

Την πρώτη φετινή του νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός Λουτρού κερδίζοντας στο γήπεδό του με 4-0 τον Αχιλλέα Νεοκάστρου.

Τα γκολ της νίκης της ομάδας του Λουτρού πέτυχαν ο Δερμετζίδης 3’ και 53’ ο Παπαδόπουλος Δ. 17’ και ο Τριανταφυλλόπουλος Α. 87’.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Παυλίδης (Πίτος, Γιαγκιτζόγλου).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ο Ολυμπιακός Νάουσας κέρδισε 2-0 τον συμπατριώτη του Αριστοτέλη και έμεινε μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πινακα.

Και τα δυο γκολ των νικητών σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο από τον Κωνσταντινίδη Π. (14’ και 20’).

Ο Αριστοτέλης ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη δίχως όμως να καταφέρει να μετουσιώσει τις ευκαιρίες που δημιούργησε σε γκολ με την μπάλα να σταματάει δυο φορές στα δοκάρια της εστίας των γηπεδούχων.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Δεβετζίδης (Μπακάλης - Χαραλαμπίδης).

Η Πατρίδα που πέτυχε την πρώτη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα ανέβηκε στην δεύτερη προνομιούχο θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα γκολ της νίκης της Πατρίδας πέτυχαν ο Σιδηρόπουλος Θ. στο 44’ και ο Κουκλανιώτης στο 70’, ενω για λογαριασμό της Ελπιδας Μονοσπίτων που προηγήθηκε στο σκορ ο Ξενιτίδης (36’).

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Βρέσκας (Χαλατζιούκας - Παζαρτζικλής).

Νέα ισοπαλία της ΑΕΠ Βέροιας η τρίτη στη σειρά στα ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει για το πρωτάθλημα φέτος αυτή τη φορά στο γειτονικό ντέρμπι με τον Εθνικό Ραχιάς.

Στο σκορ προηγήθηκε η ΑΕΠ με τον Καραγιάννη (57’) και ισοφάρισε ο Εθνικός Ραχιάς με γκολ του Παγώνη στο 75’.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Παρασίου (Τράντος - Λιόλιος).

Ξέσπασε ο ΑΟ Μαρίνας μετα τις δυο πρώτες ήττες του στο πρωτάθλημα κερδίζοντας την Δόξα Νάουσας εκτός έδρας με 5-1.

Η ομάδα της Δόξας προηγήθηκε στο σκορ με τον Ψαθά 22’, για να ισοφαρίσει η Μαρινα στο 40’ με τον Σταμάτη.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Μαρίνας ηταν ασταμάτητος πετυχαίνοντας 4 τέρματα με τους Παπαδή (54’ και 72’), Γκότση (60’) και Μισαηλίδη (76’) διαμορφώνοντας το τελικό 1-5!!

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Καραντώνης (Χριστόδουλο - Μπογιατζόγλου).