Το βιβλίο περιλαμβάνει τις εισηγήσεις της ημερίδας που πραγματοποιήθηκε τον Απρίλιο του 2024, με αφορμή τη συμπλήρωση πενήντα ετών από την τουρκική εισβολή και κατοχή στην Κύπρο, ημερίδα η οποία είχε πραγματοποιηθεί με μεικτό τρόπο (δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη), στο 2ο Γυμνάσιο Γαλατσίου. Στην ημερίδα η οποία είχε ως σκοπό την ενημέρωση της εκπαιδευτικής κοινότητας, πραγματοποιήθηκαν πέντε...
Διαβάστε το άρθρο