Τα τελευταία φιλικά της προετοιμασίας τους πραγματοποίησαν οι ερασιτεχνικές ομάδες της Ημαθίας που αγωνίζονται στο τοπικό πρωτάθλημα καθώς το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου ξεκινάει το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας και την επόμενη Κυριακή 1η Οκτωβρίου κάνουν πρεμιέρα οι δυο όμιλοι της Α2 κατηγορίας.
Να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα των τελευταίων φιλικών των ομάδων της Ημαθίας και τους σκορερ.
Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου
ΒΕΡΟΙΑ Κ19 - Παναθηναϊκός Θεσσαλονίκης 9-1: Για την ομαδα της Βέροιας σκόραραν οι Τσουλχάϊ 3, Κουτσούκης 2, Σοφιανίδης 2, Γκιλιόπουλος και Χατζηγεωργίου.
Άραχος - Παρθένη 5-2: Τα πέντε γκολ της νικήτριας σημείωσαν οι Πέτκος 2, Παπαδόπουλος 2, Χατζηβασιλείου 1.
Αγκαθιά - Αιγινιακός 1-3: Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Ταουσιάνης, Ντόγος και Λούτφι, ενω για την ομάδα της Αγκαθιάς σκόραρε ο Παντελίδης.
Κοπανός - Μονόσπιτα 6-3: Τα έξι γκολ του ΓΑΣ Κοπανού πέτυχαν έξι διαφορετικοί ποδοσφαιριστές και συγκεκριμένα οι Ντέλλας, Δάϊος, Τζιβάρας, Ιτσκάρας, Κωνσταντινίδης, Σιδηρόπουλος Β., ενω και τα τρια της Ελπιδας Μονοσπίτων σημείωσε ο Χατζηγεωργίου.
Αγ. Μαρίνα - Κλειδί 3-1: Σκορερ της Αγίας Μαρίνας οι Ντόγος, Νιογκάνα, Συμεωνίδης ενω του Εθνικού Κλειδίου ο Κιρκιλιανίδης.
Λουτρός - Κουλούρα 3-1: Για λογαριασμο του Λουτρού σκόραραν οι Περτσιούνης 2, και Σ. Παπαδόπουλος, ενω το γκολ του ΠΑΟ Κουλούρας πέτυχε ο Αναστασόπουλος.
Λυκογιάννης - Παλατίτσια 2-4: Τα γκολ της νικήτριας πέτυχαν οι Νέτι 2, Τσέος και Παπαδόπουλος ενω για τον Απόλλωνα Λυκογιάννης σκόραραν ο Τόλης Τσακαλίδης και ο Κουϊρουκίδης.
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
Ράχη - Τριπόταμος 4-3: Τα γκολ της Ράχης οι Καλπακίδης, Αθανασιάδης, Πετράκης και Δεληγιώργης.
Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου
Πατρίδα - Ζερβοχώρι 7-6: Τα γκολ οι Κουκλανιώτης 3, Σιδηρόπουλος Θ. 2, Καραθάνας 2 (Πατρίδα), Κουκουλιός 2, Μήτρου 2, Φωστηρόπουλος, Συμεωνίδης.