Iσόπαλη (1-1) η ΒΕΡΟΙΑ στην Καβάλα

Ισόπαλο (1-1) έληξε το φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ΒΕΡΟΙΑ στα πλαίσια της προετοιμασίας της, την περασμένη Κυριακή στο γήπεδο «Ανθή Καραγιάννη» στην Καβάλα, με την ομώνυμη ομάδα.

Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι που ήταν ελαφρώς καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Μελισσόπουλου στο 33', ενώ στο 20' ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι.

Η ΒΕΡΟΙΑ ισοφάρισε στο 36' με κεφαλιά του Σιμόνι, ύστερα απο σέντρα του Ζούρκου.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

Οι δύο ομάδες παρέταξαν τους:

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ: Δήμιτας, Καζαντζίδης, Αρναούτογλου, Παπαστεργιανός, Στίκας, Γαβριηλίδης, Θωμαίδης, Μελισσόπουλος, Καθάριος, Βόσαλικ, Μαρκόπουλος.

Στην επανάληψη έπαιξαν οι: Παπαδόπουλος Γιάννης, Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος Γρ., Οκάν, Μαϊδανός, Τουμανίδης, Ορφανίδης, Παυλίδης, Κέρθι, Πινιώτης, Τσαλακίδης.

ΒΕΡΟΙΑ: Βοσνιάδης, Ζούρκος, Λεφίδης, Στάμου, Μαραγκός, Βεργώνης, Μπλέτσα, Πέντα, Μεληκιώτης, Σιμόνι, Σκαθαρούδης.

Στο β' μέος αγωνίστηκαν οι: Τσιμόπουλος, Ζούρκος Ν., Πολίζος, Μουρατίδης, Πεταυράκης, Πάσσος, Μουχαλής, Βασίλτσης, Ιωάννου, Τρούπκος.