«Τρίτωσε» το καλό για τον Ζαφειράκη

Πήρε φόρα... ο Ζαφειράκης, που πέρασε νικηφόρα από το Κιλκίς, επικρατώντας του τοπικού ΓΑΣ με 28-25, αποτέλεσμα που τον έφερε μόνο πρώτο στην κορυφή του 2ου ομιλου του πρωταθλήματος χάντμπολ της Α2 Ανδρών.

Αγωνιστικά, το ματς ήταν ντέρμπι μόνο στο μισό του πρώτου ημιχρόνου, όπου οι Ναουσαίοι διατηρούσαν ένα ελαφρύ προβάδισμα στο σκορ με 7-8.

Στην συνέχεια οι παίκτες του Χρήστου Δεληχρήστου ξέφυγαν στο σκορ με 8-12 στο 20’, το οποίο και τους επέτρεψε να πάνε στα αποδυτήρια με 13-18. Στην επανάληψη ο Ζαφειράκης κατάφερε να διαχειριστεί όπως έπρεπε το ματς, το οποίο και του έδωσε τη δυνατότητα να πάρει τη νίκη με 25-28.

Πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 6-7, 8-12, 10-14, 13-18 (ημχ), 15-20, 19-22, 21-23, 22-24, 25-28

Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου.

Δίλεπτα: 4-7. Πέναλτι: 1/2 – 3/3.

ΓΑΣ Κιλκίς (Δενδράκης): Τριανταφύλλου, Κοβλακάς, Βαφειάδης, Μέγκας 5, Στ. Φαχουρίδης 5, Αρ. Φαχουρίδης 3, Π. Φαχουρίδης 1, Αναστασιάδης, Χρ. Μαυρόπουλος 1, Αν. Μαυρόπουλος 1, Τοκατζόγλου 4, Σακαλής, Γουγλίδης 1, Γιαβασίδης 4, Πετρίδης, Βιολιτζής.

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος): Βλάχος 5, Διδασκάλου 5, Χατζηγεωργίου 4, Τζουβάρας, Πετρίδης 2, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 3, Οικονόμου 2, Ατσίμοβιτς 5, Ζωναρόπουλος, Εμμανουηλίδης 1, Χαλάτσης, Κυριακίδης, Λενός, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας 1.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής είχαμε: Αμύνταιο - Φοίβος Συκεών 14-29, Αναγέννηση Αρτας - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 34-27 και Αρχέλαος Κ. - Αξιούπολη 34-28 Ρεπό: ΧΑΝΘ