Γ' Εθνική : Νέα μεγάλη νίκη της Αγκαθιάς

Καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα η Νίκη Αγκαθιάς νίκησε χθες στη εμβόλιμη αγωνιστική του πρωταθληματος 2-1 τον Θερμαϊκό Θέρμης και ξέφυγε από την ζώνη του υποβιβασμού.

Η γηπεδούχος προηγήθηκε στο σκορ στο 21' με τον Ανδριόπουλο με τον Θερμαϊκό Θέρμης να ισοφαρίζει σε 1-1 πέντε λεπτά αργότερα (26΄) με γκολ του Αχιλανόπουλου. Το τελικό 2-1 για την ομάδα της Νίκης πέτυχε ο Τσιούχας στο 75'.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο πρωτοπόρος Αλμωπός νίκησε στο γήπεδο του 2-1 τον Αγρ. Αστέρα ενω εντυπωσιακή νίκη πήρε ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας με αντίπαλο την Θύελλα Σαρακηνών με τρία τέρματα που πέτυχε στα τελευταία 30 λεπτά (μέχρι το 75' έχανε με 0-2).

Ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων πήρε τους τρεις βαθμούς δίχως να χρειαστεί να ιδρώσει με αντίπαλο τον ΑΟ Σειρήνας.