«Πολεμική» οσμίζεται η ατμόσφαιρα στο δημοτικό συμβούλιο Νάουσας, που συνεδριάζει, δια ζώσης μάλιστα, τη Δευτέρα 29η Μαΐου . Οι «μάχες» μάλιστα αφορούν τη σύμβαση που έχει υπογραφεί για το φωτοβολταϊκό πάρκο στον «κάμπο» της Νάουσας, μεταξύ του δήμου και ιδιωτικής εταιρείας, με τα προσκομιζόμενα έγγραφα στο δημοτικό συμβούλιο να είναι «ηλεκτρισμένα» σίγουρα. Οπότε αναμένουμε «διασταυρούμενα πυρά» και «μάχες εκ του συστάδην»! Προφανώς και αστειευόμαστε, ως προς τις «μάχες» φυσικά. Είναι και η μνήμη της αποφράδος ημέρας της αλώσεως της Πόλης, οπότε...