Το χάλι κάτω από τη γέφυρα των Θερμοπυλών αναδεικνύει ο πάντα δραστήριος Σούλης Λιάκος. «Μαζί με τα άλλα έχουμε να καθαρίσουμε και αυτό το χάλι κάτω από τη γέφυρα της οδού Θερμοπυλών. Υπενθυμίζουμε ότι την Κυριακή μαζευόμαστε μαζί με τους "φίλους του Τριποτάμου" στις 11 πμ κάτω από το πάρκινγκ στο ποτάμι στο ύψος της γέφυρας της οδού Θερμοπυλών», τονίζει το μέλος των «εθελοντών για την καθαριότητα» στη Βέροια. Άψογη η δράση τους, ντροπιαστική για το σύνολο των «πολιτών» που βρωμίζουν τον τόπο τους!