Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου: Έβδομος ο Κυνηγάκης στην ανοιχτή θάλασσα
Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άλκης Κυνηγάκης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου του Βελιγραδίου, καταλαμβάνοντας την 7η θέση στα 10χλμ. κολύμβησης σε ανοιχτή θάλασσα, που είναι το καλύτερο πλασάρισμά του στις τρεις συμμετοχές του στο θεσμό. Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν από την αρχή στο γκρουπ των πρωτοπόρων και πάλεψε ως τα τελευταία μέτρα για μία θέση στο βάθρο, χωρίς όμως να τα καταφέρει στο τελικό...
Διαβάστε το άρθρο