Θετικό και αυτό το τεστ για τα Τρίκαλα

Θετικό ήταν το δείγμα που έδωσε την περασμένη Τετάρτη στο γήπεδό του ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων στο φιλικό με αντίπαλο τον Πανθηραϊκό που επίσης ανήκει στην Γ' Εθνική και αυτό το διάστημα πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του στα 3-5 Πηγάδια.

Το ισόπαλο 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του παιχνιδιιού, καθώς οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις εντυπώσεις.

Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν δύο φορές με γκολ που πέτυχε ο Γιώργος Κίτσας, ένα σε κάθε ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν την πρώτη με τον Μπίρη και την δεύτερη λίγο πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο με τον Παναγιωτόπουλο.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Μαλούτας (Καραγκιζόπουλος – Βαλκάνος) και ο Γιώργος Ντάμτσιος χρησιμοποίησε τους: Νικολαϊδη, Τσουλχαϊ, Ποτουρίδη, Κιρκιλιανίδη, Συμπεθέρη, Καπετάνο, Κίτσα Λ., Κουκουράκη, Βλάχο, Κίτσα Γ., Παρσόπουλο, ενώ έπαιξαν και οι Αργυρόπουλος, Δημητριάδης, Ζωγράφος, Αραμπατζής, Μηνούδης, Νασούφι, Παπαδόπουλος, Τσιρίδης, Ευθυμίου.