Αποτελέσματα των Βεροιωτών Δρομέων από το virgin forest trail 2018

2 δρομείς του Συλλόγου δρομέων Βέροιας και της προπονητικής ομάδας Sportstraining-Karagiannis πέρασαν τη γραμμή τερματισμού το Σάββατο 13/10 στα 45χλμ P.P. (Paranesti Path) του Παρανεστίου. Ο Μάρτος Δημήτρης, έπειτα από ένα καταπληκτικό ρυθμό, κατέλαβε την 9η θέση με επίδοση 5:30 και ο Ακριβόπουλος Μίλτος την 41η θέση με επίδοση 6:21’38’’, ανάμεσα 150 δρομείς που πήραν εκκίνηση το πρωί.
Στον αγώνα των 110χλμ N.T.R (Nature Trail Race) ο Θεοδωρίδης Τέο της ομάδας Sportstraining-Karagiannis κατατάχτηκε στην 29η θέση με επίδοση 20:21’, ενώ ο Ναουσαίος Τζιώνας Δημήτρης εγκατέλειψε με πρόβλημα στη λαγονοκνημιαία ταινία.
Στα 160χλμ V.F.UT. o Βεροιώτης δρομέας Πιπερίδης Αλέξανδρος της ομάδας του Kasimis training τερμάτισε στην 5η θέση με επίδοση 25 ώρες ακριβώς.