ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΣΙΛΕΜΑΝΗΣ : «Τιμή μας που παίξαμε σ’ αυτό το γήπεδο και με αντίπαλο την ΒΕΡΟΙΑ»

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΣΙΛΕΜΑΝΗΣ : «Τιμή μας που παίξαμε  σ’ αυτό το γήπεδο και με αντίπαλο την ΒΕΡΟΙΑ»

«Ξεκινώντας θέλω να τονίσω ότι εγώ και η ομάδα μας νιώθουμε τιμή που σήμερα (την περασμένη Κυριακή) αγωνιστήκαμε με αντίπαλο την ΒΕΡΟΙΑ και σε ένα γήπεδο που μέχρι πρόσφατα ακόμη φιλοξενούσε μεγάλα παιχνίδια της Super League.

Ομως από την άλλη δεν μπορώ να μην εκφρασω τα παράπονα μου για κάποιες αποφάσεις του διαιτητή σε βάρος της ομάδας μας για ανύπαρκτες παραβάσεις.

Θεωρώ οτι η αποβολή του παίκτη μας στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ηταν υπερβολική.

Αγωνιστικά γνωρίζαμε οτι η ΒΕΡΟΙΑ μετά την αλλαγή του προπονητή της θα είχε καλύτερη ψυχολογία και θα ήταν περισσότερο πιεστική.

Το ισόπαλο 2-2 του πρώτου ημιχρόνου ηταν τιμητικό για εμάς. Για το δεύτερο ημίχρονο και τα τρία γκολ που δεχθήκαμε δεν το συζητάω αφού η ομάδα μου από το 53’ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο και ήταν λογικό να μην καταφέρουμε να αντισταθούμε στην πίεση της ΒΕΡΟΙΑΣ».