Ηττήθηκε ο ΑΟΚ Βέροιας από τον Ολυμπιακό Βόλου

Την ήττα γνώρισε το ανδρικό της ομάδας μας από τον Ολυμπιακό Βόλου με 74-84 στην παράταση (κ.α. 68-68). Αν και το ξεκίνημα ήταν καλό, με τον ΑΟΚ να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-07, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα ως το τέλος. Η ομάδα μας, αν και έχανε για 8 με λιγότερο από 2 λεπτά για να λήξει το παιχνίδι, επέστρεψε, ισοφάρισε και είχε την ευκαιρία για τη νίκη από τη γραμμή των βολών, αλλά αστόχησε. Στην παράταση η ευστοχία των φιλοξενούμενων ήταν καθοριστική για το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ(Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 5(1), Καραθανάσης, Γκανάς 12(4), Βλάχος 21(2), Μαυρίδης 19(1), Καραδήσογλου, Κασαμπαλής 8, Ιωαννίδης, Χατζηλαμπρινός 9, Χαραλαμπίδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Γκουγκουτούδης): Στύλας 8(2), Ιλτσογλου 23(3), Μπόγδανος 17, Μπουσκολίτης 13(3), Σκαμαγκάς, Αναστασόπουλος 16(2), Χάρχαρης, Λουλούδης 8.