Δεν τα κατάφεραν στην Αριδαία οι Αετοί Βέροιας

Τη δεύτερη φετινή τους ήττα γνώρισαν οι Αετοί Βέροιας. Η ομάδα του Ντάνη Τυριακίδη έχασε με 67-57 από το ΦΟ Αριδαίας και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2018.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και σημείωσαν καθοριστικούς πόντους, με αποτέλεσμα να πάρουν το 10ο φετινό ροζ φύλλο αγώνα και να βρεθούν μόνοι δεύτεροι στο βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα της Ημαθίας είχε μέτρια παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχε συνολικά 12 χαμένες βολές και αρκετά άστοχα σουτ υπό καλές προϋποθέσεις.

Στο δεύτερο μέρος, βελτιώθηκε αγωνιστικά, έφτασε τη διαφορά στο -3 λίγο μετά το 33ο λεπτό, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν εύστοχοι από τη γραμμή των 6.75, με αποτέλεσμα να ανοίξουν και πάλι την "ψαλίδα" για το τελικό 67-57.

Πρώτος σκόρερ για τους Αετούς ήταν ο Σωκράτης Χατζηχαρίσης, που σημείωσε 14 και τον ακολούθησαν οι Δημήτρης Παπαδόπουλος και Μάκης Ιωσηφίδης που πέτυχαν 13 έκαστος.

Επόμενο παιχνίδι για τους "ασπρόμαυρους" το Σάββατο 5/1 στο ΔΑΚ "Βικέλας" με αντίπαλο τον Αιγινιακό.

Τα δεκάλεπτα : 12-14, 31-24, 50-39, 67-57

ΦΟ Αριδαίας : Τοπαλίδης 7, Ζέρζης 7 (1), Μπεγλόπουλος 3 (1), Παπαβραάμ 2, Αβραμίδης 22 (5), Κλιντσάρης 1, Μακρόπουλος 17, Στρέπκος 6, Τζάτζης 2, Αμπάρης

Αετοί Βέροιας : Τσιμτσιρίδης 6 (1), Χρήστου, Παπαδόπουλος Δ. 13 (2), Γκεκόπουλος 5, Χρυσάφης, Πάππου 6, Κασάπης, Παπαδόπουλος Γ., Χατζηχαρίσης 14, Ιωσηφίδης 13 (2)