Δεν άντεξε...

Η ομάδα της Βέροιας 2017 ήθελε να βάλλει δύσκολα στην πρωταθλήτρια Ν. Ιωνία στη μεταξυ τους συνάντηση το Σάββατο στο Φιλίππειο, η οποία και εντασσόταν στο πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Ομως ο αθηναϊκός σύλλογος έχοντας να επιδείξει εμπειρία και περισσότερες επιλογές μπόρεσε να πάρει το επιδιωκόμενο αποτέλεσμα, δηλαδή τη νίκη με 14-25 η οποία και τον διατήρησε στην κορυφή, έχοντας όμως και την... ενοχλητική παρουσία του ΠΑΟΚ. Αγωνιστικά, η ομάδα της Βέροιας με μεγάλη προσπάθεια στην άμυνα, έμεινε κοντά στο σκορ για 40 λεπτά όμως η ομάδα του Κώστα Χαραλαμπίδη έμεινε χωρίς σκορ και εκει ξέφυγε η Νέα Ιωνία με 11-18 στο 49’. Εκει τελείωσε το ματς για την Βεροιώτικη ομάδα.

Οι γηπεδούχες εγκατέλειψαν την προσπάθεια και η διαφορά αυξήθηκε ακομη περισσότερο στα τελευταία λεπτά.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 1-4, 3-6, 5-8, 6-9, 7-11 (ημχ), 9-12, 11-14, 11-16, 12-18, 13-23, 14-25.

Βέροια 2017 (Χαραλαμπίδης): Ράπτη, Τσιομπάνου 5, Κοτζαχρήστου 2, Δελησάββα 1, Καλμουκίδου 1,Ταϊρίδου, Ματαρώνα 3, Ανδρονικίδου 1, Βαφειάδου, Στάμου, Νταβίντοβιτς, Ταμάρογλου.

Νέα Ιωνία (Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου Μ. , Μανιά, Φράγκου 1, Παπανικολάου 6, Κερλίδη, Καρέλα 1, Μακρή, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου Ν., Χρυσή, Διακογιάννη, Σαραντάκου 1, Άντριτσουκ 7, Κόβιτς 2, Χρονοπούλου 4, Στουγιαννίδου 3.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 6-2. Πέναλτι: 2/2 – 1/3.