Νέος θρίαμβος της Αγκαθιάς!

Ασταμάτητη και η Νίκη Αγκαθιάς που πέρασε νικηφόρα δίχως να δεχθει και πάλι τέρμα και από το γήπεδο του Λαγκαδά κερδίζοντς την τοπική ΑΠΕΛ με 0-3 παραμένοντας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι όπως και όλα τα υπόλοιπα χθεσινά της Γ΄Εθνικης έγινε μέσα σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο με την ομάδα της Αγκαθιάς να ακολουθεί την γνωστή τακτική της στα εκτός έδρας παιχνίδια της. Κλειστή άμυνα κα γρήγορες αντεπιθέσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα είχε την υπεροχή δίχως όμως να καταφέρει να δημιουργήσει και τις ανάλογες ευκαιρίες για γκολ.

Στην επανάληψη η Αγκαθιά έδειχνε όλο και πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις της και στο 55’ με τον Γιατζιτζόγλου κατάφερε να προηγηθείστο σκορ.

Η γηπεδούχος βγήκε ανορθόδοξα μπροστά για να ισοφαρίσει το σκορ και σε μια από τις αντεπιθέσεις της η ομάδα της Ημαθίας ζευγάρωσε τα τέρματά της με τον Προβατίδη για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο της στις καθυστερήσεις του αγώνα με ένα τρίτο τέρμα του Γκελοβάνι.