Κι όμως ηττήθηκε!

Την ήττα στην Πρέβεζα από την ουραγό ομάδα της Νικόπολης γνώρισε ο ΓΑΣ “Μελίκη”.

Κι αυτό; Ενω οι “κιτρινομπλέ” του Δάνη Ασλανίδη έλεγχαν τον αγώνα μέχρι το 30λεπτο, λύγισαν στο τέλος και υπέστησαν την ήττα με 82-72. Μια ήττα που κρατά την ομάδα της Μελίκης στις επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας.

Αγωνιστικά, ο ΓΑΣ “Μελίκη” μπήκε αποφασισμένος να διεκδικήσει τη νίκη στο ματς, καταφέρνοντας μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο να προπορεύεται στο σκορ. Ομως το τελευταίο δεκάλεπτο στάθηκε καταστροφικό για τους φιλοξενούμενους, καθ’ οτι οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν, περιόρισαν τη δράση της ομάδας της Μελίκης, βρήκαν λύσεις στην επίθεση κι έκαναν την ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 20-21, 37-42, 55-59, 82-72

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος, Ζήκας, Κοντογιάννης 22, Καραστάθης, Σουλιώτης 10, Κακιούζης 14, Παπαμιχαήλ 4, Δούβλης 2, Μούλας 19, Βαβέτσης, Ρέμπης, Πελίγκος 11.

ΓΑΣ “Μελίκη” (Ασλανίδης): Λιόλιος 25, Μαυρίδης Β. 25, Κυριακού, Καποδίστριας, Λέφας 10, Μαγαλιός, Καρατζάς 3, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 6, Κοτζαμπάσης 3, Λαπατούρας 2, Ρογγότης 2.