Πλήρης ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Φίλιππου

Η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ κέρδισε με 26-21 το Φίλιππο Βέροιας στη Μίκρα σε φιλικό προετοιμασίας.

Ο Δικέφαλος αγωνίστηκε μετά από αρκετό καιρό πλήρης με Πέγιοβιτς και Κοκώνη κανονικά στη σύνθεσή του και με εξαιρετική εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε και πήρε τη ρεβάνς του τελικού του τουρνουά της Πτολεμαϊδας πριν από 5 μέρες.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ, ο Φίλιππος ήταν αυτός που πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με σκορ 10-11.

Οι Κυπελλούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ανέκτησαν τον έλεγχο του αγώνα, ενώ προηγήθηκαν με 4 γκολ 22-18, 10′ πριν το τέλος. Στη συνέχεια, η διαφορά διευρύνθηκε για να φτάσει στο τελικό 26-21.