Φιλική ήττα για τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων στην Έδεσσα

Φιλική ήττα για τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων στην Έδεσσα από τον γηπεδούχο Εδεσσαϊκό με 1-0.

Ο περσινός πρωταθλητής της Ημαθίας μπήκε φοβισμένα στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να δεχθεί πίεση στο πρώτο 45λεπτο από τον αντίπαλό του.

Παρόλα αυτά η ομάδα των Τρικάλων άντεξε στο πρώτο ημίχρονο με τις δυο αντιπάλους να οδηγούνται στα αποδυτήρια για την αναπαυλα του ημιχρόνου ισόπαλες δίχως τέρματα.

Στην επανάληψη η γηπεδουχος συνέχισε να είναι καλύτερη και στο 55’ κατάφερε να κάνει το 1-0 με τον Σκαθαρούδη. Μετά το γκολ τα Τρίκαλα αντέδρασαν, βγήκαν μπροστά δημιούργησαν δυο - τρεις πολύ καλές ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν και το τελευταίο σφυριγμα του διαιτητή βρήκε νικητή την ομάδα του Εδεσσαϊκού με 1-0.

Η ομάδα της Ημαθίας χρησιμοποιησε τους:

ΤΡΙΚΑΛΑ: Ρίζος, Παπαδόπουλος, Πετκάκης, Τσουλχάι, Λογδάρης, Κιρκιλιανίδης, Κουκουράκης, Ποτουρίδης, Παρσόπουλος, Κίτσας Γ., Συμπεθέρης.

Επαιξαν ακομη οι: Πατρίκας, Ζωγράφος, Περπερίδης, Βλάχος, Ευθυμίου, Ζαχαριουδάκης, Τσιρίδης, Βασιλειάδης, Καπετάνος.