Ελπίζει σε παραμονή!

Dum Spiro Spero (όσο ζω ελπίζω) για τον ΓΑΣ “Μελίκη” που πήρε τη νίκη απέναντι στους Τιτάνες Παλαμά, των οποίων επικράτησε με 77-66 και με τον τρόπο αυτό εξακολουθεί να βρίσκεται στο κυνήγι της αποφυγής του υποβιβασμού.

Αγωνιστικά, οι “κιτρινομπλέ” του Δάνη Ασλανίδη παίζοντας ψυχωμένα - κυρίως - μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ, την διαφορά στο οποίο και διατήρησαν στο υπόλοιπο της συνάντησης, όπου και έφερε την πολύτιμη νίκη στο τέλος.

Όλο και πιο κοντά στον υποβιβασμό ο ΑΟΚ Βέροιας

Σε αντίθεση με τον ΓΑΣ “Μελίκη”, ο ΑΟΚ Βέροιας υπέστη την ηττα εντός έδρας από τους Ικάρους Τρικάλων με σκορ 59-66, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Μπάσκετ της Γ’ Εθνικής Ανδρών - 3ος όμιλος. Ενα αποτέλεσμα που δεν επιτρέπει στους “μπλε” της Βέροιας να διατηρούν βάσιμες ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Αγωνιστικα, ο ΑΟΚ ξεκίνησε άσχημα και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε και πήρε το πάνω χέρι στο τρίτο. Ομως στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι είχαν πιο πολλές επιλογές και πήραν το ματς.