Ήττα του ΑΟΚ Βέροιας, αυτή τη φορά εντός έδρας από τους Τιτάνες Παλαμά (58-67)

Μια ακόμα ήττα στην φετινή αλυσίδα των αρνητικών του αποτελεσμάτων του στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής ανδρών στον 3ο όμιλο πρόσθεσε ο ΑΟΚ Βέροιας, που βλέπει... κατάφατσα πλεον τον υποβιβασμό του.

Οι “μπλε” της Βέροιας αυτή τη φορά ηττήθηκαν εντός έδρας από τους Τιτάνες Παλαμά με σκορ 58-67, στο παιχνίδι που έλαβε χώρα προχθές το απόγευμα στο ΔΑΚ Βέροιας “Δημήτριος Βικέλας” (περιοχή Μακροχωρίου) και εντασσόταν στο πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στα του αγώνα, ο ΑΟΚ Βέροιας ηταν καλύτερος στο πρώτο μέρος. Είχε το προβάδισμα από την αρχή και προηγήθηκε με 18-13 στο πρώτο δεκάλεπτο και 37-32 στο εικοσάλεπτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε. Οι Τιτάνες ανέκαμψαν, πήραν τον ελεγχο και στο τελευταίο δεκάλεπτο διαθέτοντας περισσότερες λύσεις επιθετικά έφθασαν στη νίκη με 58-67, η οποία και τους απομάκρυνε για τα καλά από την επικίνδυνη ζώνη.

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-32, 45-50, 58-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Ντουλαβέρης 2, Στοϊτσης 5(1), Γκάνας 12(2), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 4(1), Ιωαννίδης 6, Χαραλαμπίδης 15.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 8(2), Τσούμας 11(1), Ζωιτσάκος 9, Γκογκίδης 12(1), Κατσαδούρος 2, Μπακαβέλος, Χανέλλι, Καραϊσκάκης 8(2), Μακρής 17(5), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Καραδήμας.