Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : Ο Αχθός Αρούρης πρωταθλητής

Ο Αχθος Αρούρης νίκησε με 2-1 σε αγώνα κατάταξης την Δόξα Κυψέλης και κατέκτησε τον τίτλο του υπερπρωταθλητή της Γ’ κατηγορίας με τις δύο ομάδες πάντως όπως βέβαια και η ΑΕ Καψόχωρας, η Ακαδημία Τρικάλων, ο Ατλας Ζερβοχωρίου και ο Μακεδονικός Ρόδακα να κερδίσουν την άνοδο τους στην Β’ κατηγορία.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο του Μακροχωρίου και το παρακολούθησαν 200 περίπου φίλαθλοι. Ο Αχθος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρις σε δύο τέρματα του Πύρκα. Στην επανάληψη η Δόξα Νάουσας προσπάθησε να αντιδράσει το μόνο που κατάφερε όμως ήταν να μειωσει το σκορ με τον Καραμπάση. Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Λαζάρου (Μπακάλης - Ποζιάδης).