Τέταρτη σε ισάριθμα παιχνίδια νίκη δίχως να δεχθεί γκολ η Νάουσα

Την τέταρτη στη σειρά νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει για το πρωτάθλημα πέτυχε χθες στην έδρα της η Νάουσα κερδίζονγτας με 2-0 τον πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα Αρη Παλαιοχωρίου.

Και τα δυο τέρματα της νίκης της Νάουσας σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο στο 61’ το πρώτο από τον Κυζιρίδη και στο 84’ το δεύτερο από τον Μαντώ.

Αυτή ηταν όπως ήδη αναφέραμε η 4η εντός έδρας νίκη της Νάουσας στα ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι σήμερα στο ΔΑΚ και μαλιστα δίχως να δεχθεί τέρμα.

Ο άλλος εκπρόσωπος της Ημαθίας Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων έχασε στον Εύοσμο από τον Αγρ. Αστέρα με 2-0.

Τα γκολ της νίκης της γηπεδούχου σημείωσαν ο Μερτζάνης στο 19’ και ο Χατζόγλου στο 64’.

Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε ο Αλμωπός Αριδαίας που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με την ΑΕ Καρίτσας.

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε χθες ο Ηρακλής κερδίζοντας στο γήπεδο της Ν. Ραιδεστού τον ΑΟ Καρδίας με 1-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 11’ με τον Βερνάρδο με τον “Γηραιό” να ισοφαρίζει στο 42’ με τον Αθανασίου Π. και να παίρνει την νίκη στο 51’ με γκολ του Ρόβα. Τον αγώνα διαιτήτευσε ο ημαθιώτης Βρέσκας.

Στα άλλα παιχνίδια ο Μακεδονικός με γκολ του Γαρύφαλου στο 25’ κέρδισε 1-0 τον Καμπανιακό.

Ο Εδεσσαϊκός επίσης με 1-0 (το γκολ στο 43’ ο Σκαθαρούδης) τον Πιερικό και η ΑΠΕ Λαγκαδά στο Κιλκίς τον Κιλκισιακό με 2-0 (τα γκολ ο Αγριμάκης στο 24’ και ο Αθανασιάδης στις καθυστερήσεις).