Δήλωση του Ν.Αναστασόπουλου προπονητή του Φιλίππου Αλεξάνδρειας

Ηταν ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να το καθαρίσει ο Φίλιππος Αλεξάνδρειας με βάση τις ευκαιρίες που δημιούργησε από το πρώτο ημίχρονο. Ομως η αστοχία των παικτών διατήρησαν το ευμετάβλητο και φτωχό 1-0 με αποτέλεσμα στην επανάληψη που έπεσε η απόδοσή του να βρει την ευκαιρία ο ΑΟ Καρδίας να πετύχει δυο γκολ και να γυρίσει το αποτέλεσμα. Και σ’ αυτό ακριβώς το σημείο στάθηκε στις δηλώσεις του και ο προπονητής του Νίκος Αναστασόπουλος αναλαμβάνοντας μάλιστα και την ευθύνη που του αναλογεί.

Συγκεκριμένα στην συνέντευξη τύπου που ακολούθησε του αγώνα Φιλίππου Αλεξάνδρειας - ΑΟ Καρδίας 1-2 ο Νίκος Αναστασόπουλος είπε: “Μπορούσαμε να καθαρίσουμε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Δυστυχώς όμως δεν καταφέραμε να αξιοποιήσουε τις ευκαιρίες για γκολ που δημιουργήσαμε. Στα τελευταία 30 λεπτά έπεσε κατακόρυφα η απόδοσή μας κάτι που δεν άφησε ανεκμετάλλευτο ο αντίπαλος πέτυχε δυο γκολ και πήρε μια ανέλπιστη με βάση την εικόνα του αγώνα μέχρι το 60’ νίκη.

Εμείς οφείλουμε να αφήσουμε το παιχνίδι αυτό πίσω μας και να κοιτάξουμε τη συνέχεια.

Προσωπικά αναλαμβάνω την ευθύνη της ήττας που με αναλογεί”.