Υστερα από ένα μέτριο παιχνίδι Νάουσα και Αλεξάνδρεια αναδείχθηκαν ισόπαλες δίχως τέρματα

Ισόπαλο δίχως τέρματα έληξε το ημαθιώτικο ντέρμπι που διεξήχθη χθες Τετάρτη στο ΔΑΚ της Νάουσας μεταξύ του ΦΑΣ και του Φιλίππου Αλεξάνδρειας.

Σε γενικές γραμμές έγινε ένα μετριο παιχνίδι με τη γηπεδούχο Νάουσα να έχει περισσότερο χρόνο στην κατοχή της την μπάλα και στο πρώτο μέρος δυο καλές ευκαιρίες για γκολ με τον Κωτσιόπουλο να σουτάρει από καλή θέση στα πλαϊνά δίχτυα. Περαν αυτού όμως τίποτε περισσότερο στο πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη η σειρά του Φιλίππου Αλεξάνδρειας να απειλήσει σε δυο περιπτώσεις την εστία της αντιπάλου του και τις δύο με τον Μπενίσκο που και αυτός όμως δεν κατάφερε κάτι το ουσιαστικό.

Γενικά θα λέγαμε οτι οι φάσεις που δημιούργησαν οι δύο ομάδες στα αντίπαλα καρέ ηταν ελάχιστες και το 0-0 ηταν απόρροια της εικόνας του αγώνα.

Στα άλλα παιχνίδια το ντέρμπι κορυφής μεταξύ του Ηρακλή και του Αρη Παλαιοχωρίου αναβλήθηκε αφου την ίδια ώρα στο Καυταντζόγλειο διεξάγετο το παιχνίδι κυπέλλου μεταξύ του Αιγινιακού και του ΠΑΟΚ, η Αριδαία νίκησε 1-0 στην έδρα της τον Πιερικό, ο Αγρ. Αστέρας Ευόσμου 2-1 τον Κιλκισιακο, ο ΑΟ Καρδίας 2-4 εκτός έδρας την ΑΕ Καρίτσα την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε και ο Καμπανιακός κερδίζοντας 4-3 την ΑΠΕ Λαγκαδά ενω ισόπαλος δίχως σκορ έληξε και ο αγώνας Μακεδονικού - Εδεσσαϊκού.

Να δουμε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της χθεσινής εμβόλιμης αγωνιστικής και την βαθμολογική σειρά των ομάδων.