Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας Volleyball : Φιλική ισοπαλία στο β' ματς με τους "Πειρατές" στη Σύρο

• Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας Volleyball : Φιλική ισοπαλία στο β' ματς με τους

Μία ήττα και μία ισοπαλία ήταν ο συνολικός απολογισμός των δύο φιλικών παιχνιδιών του Φίλιππου Βέροιας στην Ερμούπολη, καθώς η κυριακάτική αναμέτρηση με τον πανίσχυρο Φοίνικα Σύρου ΟΝΕΧ, δεν ανέδειξε νικητή, 2-2, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται σετ και εντυπώσεις. Όπως και στο α’ ματς,  οι Συριανοί ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με 2-0 (25-15, 25-10), αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Σωκράτη Τζιουμάκα, άρχισε να βρίσκει ρυθμό, να «πατάει» καλύτερα στο γήπεδο και σε συνδυασμό με τις δοκιμές των προπονητών σε πρόσωπα και σχήματα, «απάντησε» στους Πειρατές» κερδίζοντας τα δύο επόμενα σετ με 25-22 και 25-16, 2-2 σετ, σκορ με το οποίο έληξε το φιλικό. Για την ομάδα μας δεν αγωνίστηκε ο ακραίος μας, Γιάννης Ρουμελιωτάκης, ενώ για τους Συριανούς ο Σλοβένος δευτεραθλητής Ευρώπης, Ζίγκα Στερν, που έφθασε χθες στο νησί. Στις κερκίδες του "Δ. Βικέλας" της Σύρου βρέθηκαν μετά των συζύγων τους ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος του Τ.Α.Α Φίλιππος Βέροιας, Δημήτρης Πιτούλιας και Δημήτρης Μπιτέρνας αντίστοιχα

Α Σετ: 2-1, 8-5, 14-11, 18-13, 21-14, 25-15Β Σετ: 2-1, 4-2, 7-4, 9-6, 13-6, 15-7, 23-10, 25-10Γ σετ: 1-4, 4-7, 11-12, 12-16, 15-18, 15-19, 17-22, 20-23, 22-23, 22-25Δ σετ: 2-2 7-8, 9-12, 10-15, 12-18, 12-19, 15-22, 15-24, 16-25Φίλιππος Βέροιας (Σ. Τζιουμάκας): Προύσαλης, Τζιουμάκας Γ., Εντουάρντο, Στεφανίδης, Σονάρι, Ντίνας, Μπουράκης (λ), Μιχελάκης (λ), Αδάμ, Σιούτης,Φοίνικας Σύρου (Μπερτίνι): Ιερεζουέλο, Μιχάλοβιτς, Καπετανίδης, Φράγκος, Τζούριτς, Κώστα/ (λ-Καρασαββίδης), Παπαγγελόπουλος, Παπαδόπουλος, Μήλης, Κωνσταντινίδης, Γαλιώτος, Παπαλεξίου