Δήλωση του Απ. Χαραλαμπίδη προπονητή της ΠΑΕ Βέροιας μετα τον αγώνα με τον Πανσερραϊκό

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών και την εικόνα της ομάδας του δήλωσε στην συνέντευξη τύπου που ακολούθησε του αγώνα Πανσερραϊκού – ΒΕΡΟΙΑ 1-0 ο Απόστολος Χαραλαμπίδης, όχι όμως και από το αποτέλεσμα το οποίο χαρακτήρισε άδικο, αφού όπως  υποστήριξε η ΒΕΡΟΙΑ είχε ξεκάθαρες ευκαιρίες στο παιχνίδι, σε αντίθεση με τον αντίπαλό της που δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά την εστία του νεαρού τερματοφύλακα της Τριανταφύλλου ούτε μια φορά με εξαίρεση το δοκάρι στις καθυστερήσεις τότε που όλοι οι ποδοσφαιριστές της είχαν βγει μπροστά μήπως και καταφέρουν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πιο αναλυτικά ο προπονητής της ΒΕΡΟΙΑΣ Απόστολος Χαραλαμπίδης μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες δήλωσε:

Απόστολος Χαραλαμπίδης

«Ήταν ένα πολύ άδικο αποτέλεσμα για την ομάδα μας. Ο Πανσερραϊκός μας κέρδισε δίχως να δημιουργήσει ούτε μια ευκαιρία, με εξαίρεση βέβαια το δοκάρι, που και αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και ενώ όλοι οι ποδοσφαιριστές μας είχαν βγει μπροστά ενώ το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα προήλθε σε για στιγμή σύγχυσης στα καρέ της ομάδας μας.

Αντίθετα εμείς είχαμε τρεις καθαρές ευκαιρίες με τον Λίταινα, τον Μπλέτσα και τον Μπαστιάνο.

Δικαιούμαστε τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας με βάση την εικόνα του παιχνιδιού.

Θεωρώ ότι η προσπάθεια των παικτών αλλά και η εικόνα μας σαν ομάδα ήταν καλή και οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά.