Tρίκαλα : Το σερί σταμάτησε στη Λευκίμμη

Tρίκαλα :  Το σερί σταμάτησε στη Λευκίμμη

Παρότι προηγήθηκε στο σκορ ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων, γνώρισε την ήττα στην Λευκίμμη της Κέρκυρας με 2-1, διακόπτοντας έτσι ένα θετικο σερί επτά αγώνων.

Ο μοναδικός εκπρόσωπος της Ημαθίας συγκεκριμένα πήρε προβάδισμα στο 43ο λεπτό με γκολ που πέτυχε ο Κέλο, αλλά με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η γηπεδούχος ομάδα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τέρμα του νεοαποκτηθέντος Μπουλάτοβιτς.

Το νικητήριο τέρμα της Α.Ε. Λευκίμης πέτυχε ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ένα λεπτό πριν συμπληρωθεί η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Μαγγιώρος από την ΕΠΣ Ηπείρου με βοηθούς τους συμπατριώτες του Γκέλη και Ευαγγέλου, που άφησαν με πολλά παράπονα τους φιλοξενούμενους.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ε. Λευκίμμης: Γκάκος, Κωστακιώτης, Νίκιτς, Μοκοβίλα, Γαστεράτος, Βασιλάκης, Πανταζής, Θεοδωράκης, Γεωργακόπουλος, Κατσέλης, Μπουλάτοβιτς.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Αργυρόπουλος, Γεωργίου, Κιρκιλιανίδης (65' Ατανάσοφ), Τσιούχας, Πεϊκος (80' Πίκος), Τσιρίδης, Αβραμόπουλος, Μουρατίδης (46' Βασίλτσης), Ζυγκερίδης, Πιπιλιάρης, Κέλο (72' Περτσιούνης).