Νίκη ανάσα του Μέγα Αλεξάνδρου Τρικάλων, έχασε στον Εύοσμο ο Φίλιππος Αλεξάνδρειας

Με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (αυτογκολ) ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων νίκησε στο γήπεδό του την ΑΠΕ Λαγκαδά και διατήρησε αυτούσιες τις ελπιδες για την παραμονή του στην κατηγορία.

Αντίθετα ο Φίλιππος Αλεξάνδρειας έχασε με 2-1 στον Εύοσμο από τον Αγρ. Αστέρα με γκολ (το δεύτερο) που δέχθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και βυθίστηκε ακόμη πιο χαμηλά στον βαθμολογικό πινακα.

Η ομάδα του Ευόσμου προηγήθηκε στο σκορ στο 20’ με τον Αθανασιάδη με την Αλεξάνδρεια να ισοφαρίζει πέντε λεπτά αργότερα με τον Δημητρίου. Το νικητήριο τέρμα της γηπεδούχου όπως ήδη αναφέραμε σημειωθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Χατζόπουλο.

Στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου παρέμεινε ο Αρης Παλαιοχωρίου που νίκησε με 3-1 στο γήπεδο του τον ΑΟ Καρδίας και ακολουθεί με έναν βαθμό διαφορά ο Ηρακλής που πήρε σπουδαία νίκη με 0-1 στην Αριδαία με αντίπαλο τον Αλμωπό.

Τα χθεσινά αποτελέσματα και η βαθμολογία.