Πρωτάθλημα κορασίδων : Ζαφειράκης Νάουσας - Ποσειδώνας Βέροιας 1-3

Για το πρωτάθλημα κορασίδων Κεντροδυτικής Μακεδονίας ο Ποσειδώνας Βέροιας κέρδισε μέσα στην Νάουσα τον τοπικό Ζαφειράκη με 1-3 σετ (14-25,12-25,25-23,14-25), πετυχαίνοντας την τρίτη του νίκη.

Ανώτερος σε όλους τους τομείς (σέρβις, επίθεση, άμυνα) δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει τη μαχητική ομάδα της Νάουσας.

Εκτός του τρίτου σετ όπου και το έχασε στα άλλα σετ πήρε προβάδισμα από την αρχή και τελείωσε εύκολα τον αγώνα.

Ο προπονητής της ομάδας είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες του και να δει την αγωνιστική τους ετοιμότητα.

Το Σάββατο ο Ποσειδώνας αγωνίζεται στην κρύα Βρύση με την τοπική ομάδα.

Σύνθεση (Λουκάς Στέργιος) καπνά Ηλιάνα, Βέιου Μελίνα, Χατζηαθανασίου Άννα, τσακιριδου Ευδοξία, Μπασιά Μαριαλένα, Θεοδωρακοπούλου Άννα, γιουβανούλη Δήμητρα, Χαρίση Αθανασία, Κατσιγιάννη Ιωάννα, κουτσαντά Αλεξάνδρα, Πετρίδου Δήμητρα, βοργιανζιδου Ελένη, Καρούσου Άννα