Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Γυναικών : Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ 3-2 , Σετ: 25-16, 25-13, 18-25, 21-25, 15-6

Με νίκη ξεκίνησε η χρονιά για την γυναικεία μας ομάδα! Κέρδισε το ντέρμπι της αγωνιστικής πιο εύκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ (3-2). Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι και κατέκτησαν εύκολα τα δύο πρώτα σετ. Στη συνέχεια επήλθε χαλαρότητα καθώς πίστεψαν ότι το παιχνίδι είχε τελειώσει. Έτσι η ομάδα των Γρεβενών εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της Αλεξάνδρειας, ανέβασε απόδοση κι ισοφάρισε το ματς σε 2-2 σετ.

Στο τάι-μπρέικ οι φωνές του coach Σταυρόπουλου έπιασαν τόπο κι ήρθε εύκολα η νίκη με 3-2.

Το φίλαθλο κοινό της Αλεξάνδρειας για ακόμη μία φορά ήταν ο "έβδομος παίκτης" !

Στις 21 Ιανουαρίου ακολουθεί ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Μίλωνα Γιαννιτσών.

Σύνθεση : (coach Σταυρόπουλος Γιάννης, βοηθ. Προπ. Παπαεμμανουήλ Κωνστ.) Ζηνονίδου Μένια, Χατζοπούλου Δήμητρα, Παπάζη Αναστασία, Μπέγκα Στέλλα, Παπαζήση Αλεξάνδρα, Παπαδήμα Νάσια,  Παπαμιχαήλ Κωνσταντίνα, Γιοβανοπούλου Έλενα, Τζέση Τσέρι, Κάσα Ηλιάνα

Επόμενη αγωνιστική :

Κλειστό Δ.Α.Κ Γιαννιτσών

Σάββατο 21/1/2023

Ώρα: 2μ.μ.

Μίλωνας Γιαννιτσών - Γ.Α.Σ. Αλεξάνδρεια

Αποτελέσματά αγωνιστικής :

●Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΣΕΤ: 25-16, 25-13, 18-25, 21-25, 15-6)

●A.Π.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-2 (ΣΕΤ:15-25, 25-20, 25-19, 19-25, 17-15 )

●ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 1-3

(ΣΕΤ: 25-22, 21-25, 9-25, 20-25)

● ΑΚ. ΠΕΤ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3

(ΣΕΤ: 13-25, 15-25, 11-25