Σ’ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ : Αγ. Μαρίνα - Ν. Νικομήδεια 4-0 και Επισκοπή - Παλαιοχώρι 1-1

Ο Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας νικησε στον εξ αναβολής αγώνα με 4-0 την Νέα Γενεά Ν. Νικομήδειας στην έδρα του και μείωσε στους έξι βαθμούς την διαφορά του από τον 3ο του βαθμολογικού πινακα ΓΑΣ Ροδοχωρίου ενω η χθεσινή αντίπαλος του Νέα Γενεά έμεινε στην 11η θέση και στους 24 βαθμούς.

Η γηπεδούχος ομάδα που ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα άνοιξε το σκορ με τον Τεπετό μόλις στο 1ο λεπτό του παιχνιδιού και στο 30’ ο Κούβαρος Μ. εκανε το 2-0.

Με δυο γκολ του Πατσιαβούρα στο 90’ και στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.

Στον άλλο εξ αναβολής αγώνα Κεραυνός Επισκοπης και Άρης Παλαιοχωρίου στην έδρα του πρωτου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Παραστατίδη στο 9’, για να ισοφαρίσει στο 55’ ο Ατανασοφ για λογαριασμός του Αρη Παλαιοχωρίου.