Άνετη επικράτηση του Φιλίππου Βέροιας επί της ΓΕ Αγρινίου με σκορ 77-46

Εύκολο απόγευμα για την ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε στο ΔΑΚ «Δημήτριος Βικέλας» τη ΓΕ Αγρινίου για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα επιβλήθηκε απο την έναρξη του παιχνιδιού και πήρε μια ακόμη νίκη, που τη φέρνει πιο κοντά στο στόχο της.

Στο 4' ο Φίλιππος προηγήθηκε με 8-0, ενώ στη συνέχεια κάποιες λάθος επιθέσεις έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να μειώσουν σε 8-5. Στην συνέχεια όμως η ομάδα της Βέροιας δεν άφησε κάνενα περιθώριο και με σερί 12-0 έκανε στο 8' το 20-5. Το δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 23-9.
Στο 15' οι φιλοξενούμενοι εκμεταλεύτηκαν μια χαλάρωση των παικτών του Γκίμα και μείωσαν σε 26-17. Ενα τρίλεπτο οι δυο ομάδες δεν ευστόχησαν σε καμία προσπάθειά τους με το ημίχρονο να τελειώνει με 32-21.
Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, με το Φίλιππο να αυξάνει τη διαφορά (58-31 στο 30') και να φτάνει σε μια άνετη νίκη, που τον φέρνει ακόμη πιο κοντά στο στόχο της ανόδου.

Διαιτητές : Τσούλης και Μαλτέσιος

Δεκάλεπτα : 23-9, 32-21, 58-31, 77-46

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας Α 2, Τσεσμετζίδης 4, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 12(2), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 8, Κόθρας 10(1), Παραπούρας 12(2), Σουτζόπουλος 15(1), Κάνταρκος 5

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Μπεκατώρος 2, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 7, Μπαρούχας 12(1), Σαπλαούρας, Δάρλας 5(1), Βασιλείου 14, Βούλγαρης 6.