Στους οκτώ τα Τρίκαλα, νίκησαν 2-0 και τον Ερμή Αμυνταίου

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους, σε ισάριθμα παιχνίδια που έχουν δώσει πέτυχαν χθες τα Τρίκαλα προχωρώντας έτσι στην 3η φάση του κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων Ελλάδος.

Συγκεκριμένα χθες Τετάρτη στην έδρα της η ομάδα των Τρικάλων με δυο γκολ του Γιάννη Κιρκιλιανίδη νίκησαν 2-0 τον Ερμή Αμυνταίου και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση από τον 2ο όμιλο στον οποίο συμμετεί-χε.

Το σκορ άνοιξε ο Κιρκιλιανίδης στο 37’ και δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 που ηταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ετσι ο κυπελλούχος Ημαθίας προκρίθηκε στην προημιτελική φάση (των 8) και δίνει τον επόμενο αγώνα του την μεθεπόμενη Τετάρτη 23 Μαΐου.

Να υπενθυμίσουε ότι η ομάδα που θα κατακτήσει το κύπελλο ερασιτεχνών προβιβάζεται στην Γ’ Εθνική κάτι όμως που δεν ισχύει για αυτές που έχουν υποβιβαστεί φέτος από την κατηγορία και φυσικά και για τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων.