Ισόπαλοι (1-1) ΒΕΡΟΙΑ και Άρης στο πρώτο φιλικό της φετινής περιόδου

Το πρώτο φιλικό της φετινής περιόδου έδωσε την περασμένη Κυριακή η ΒΕΡΟΙΑ με αντίπαλο τον Αρη Θεσσαλονίκης που και αυτός όπως είναι λογικό πραγματοποιεί το βασικό στάδιιο της προετοιμασίας του στα 3-5 Πηγάδια.

Παρότι οι δυο ομάδες βρίσκονται στην καρδιά της προετοιμασίας τους και αυτό ήταν οπως ήδη αναφέραμε το πρώτο τους φιλικό το παιχνίδι είχε ρυθμό και δεν αφησε αδιάφορους όσους το παρακολούθησαν.

Ιδιαίτερα για τη ΒΕΡΟΙΑ παρότι επαναλαμβάνουμε είναι πολυ νωρίς ακόμη τα συμπεράσματα ήταν ενθαρρυντικά.

Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1 με τους Θεσσαλονικείς να ισοφαρίζουν με πέναλτι έξι λεπτά πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο.

Η ΒΕΡΟΙΑ προηγήθηκε στο 44’ με τον 19χρονο Μπαστάνο με την φάση να ξεκινάει από τον Βεροιώτη Στέφανο Ντόγο.

Ο Αρης ισοφάρισε με πέναλτι που κέρδισε και αξιοποίησε ενας πρώην δικός της ποδοσφαιριστής ο Νετο.

Οι δυο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι οι Θεσσαλονικείς στο 6’ με τον Μουμίν και η ΒΕΡΟΙΑ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ρούνεϊ.

Με την ΒΕΡΟΙΑ αγωνίστηκαν και οι δοκιμαζόμενοι Απόστολος Κουτογλίδης (τερματοφύλακας) που την περίοδο που μας πέρασε αγωνίζονταν στον Εθνικό Σιδηροκάστρου και ο Βαγγέλης Λαζόπουλος που αγωνίζονταν δανεικώς από την ΒΕΡΟΙΑ στον Πιερικό.

Συγκεκριμένα οι δυο ομάδες χρησιμοποίησαν τους:

ΒΕΡΟΙΑ (α’ ημίχρονο): Σοϊλεμέζογλου, Τσοντάκης, Δαμιανάκης, Καψάλης, Ουνγιαλίδης, Δόρης, Λάσκαρης, Ντόγος, Λίταινας, Μπαστάνος, Ιγνατίδης.

ΒΕΡΟΙΑ (β’ ημίχρονο): Κουτογλίδης, Σουλιώτης, Τσιούχας, Τσιότρας, Ραντζη, Ζυγκερίδης, Μέκης, Καραγιάννης, Λαζόπουλος, Πατσιαβούρας, Ρούνεϊ.

Αρης (α’ ημίχρονο): Καντιμοίρης, Βαρελεριάνος, Δεληζήσης, Μαραγκός, Μπούρμπος, Μουμιν, Ιντζόγλου, Μπαρκάν, Κάσσος, Λώτας, Καπνίδης.

Αρης (Β’ ημίχρονο): Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Νέτο, Νίκιτς, Παυλίδης, Κλιγγόπουλος, Μιλούνοβιτς, Πασάς, Ντάγκρας.