Μητροπολίτης Βεροίας: «Η ποντιακή νεολαία δεν ξέχασε την αδούλωτη Κύπρο»
Το απόγευμα της Παρασκευής, 19ης Ιουλίου, πραγματοποιήθηκε στο Πανελλήνιο Ιερό Προσκύνημα της Παναγίας Σουμελά στο Βέρμιο η έναρξη του «26ου Συναπαντήματος Νεολαίας Ποντιακών Σωματείων». Στην τελετή έναρξης του «26ου Συναπαντήματος» απηύθυναν χαιρετισμό ο Ποιμενάρχης μας, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων, η εκπρόσωπος του Πρωθυπουργού Υφυπουργός Ανάπτυξης κ. Άννα...
Διαβάστε το άρθρο