Επεμβάσεις για καταπολέμηση κουνουπιών στο Δήμο Βεροίας
Ανακοινώνεται από το Δήμο Βεροίας ότι στα πλαίσια υλοποίησης του 2ου κύκλου του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών από τον ανάδοχο φορέα «ΑΠΕΝΤΟΜΩΤΙΚΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΠΑΠΑΣΤΑΜΚΟΥ ΜΕΡΟΠΗ & ΣΙΑ Ο.Ε.» στους οικισμούς του Δήμου, με επεμβάσεις προνυμφοκτονίας με ταυτόχρονη περιεστιακή ακμαιοκτονία σε ιδιωτικούς χώρους (βόθρους, αυλές κτλ) με εγκεκριμένα βιοκτόνα σκευάσματα, συμπληρωματικά προς το αντίστοιχο...
Διαβάστε το άρθρο