Μαθήματα Πρώτων Βοηθειών στον Παιδικό Σταθμό Άνω Ζερβοχωρίου
Την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 ο Παιδικός Σταθμός Άνω Ζερβοχωρίου διεξήγαγε βιωματικό σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών για το προσωπικό και τους γονείς των νηπίων. Την πολύ ενδιαφέρουσα αυτή δράση υλοποίησε η κυρία Λιούλια Χρύσα από το Περιφερειακό Τμήμα του Ερυθρού Σταυρού Νάουσας. Η θεματολογία που αναπτύχθηκε ήταν: λιποθυμία, πνιγμός από ξένο σώμα, μικρές αιμορραγίες, αριθμοί Έκτακτης Ανάγκης, θέση ανάνηψης. Ο...
Διαβάστε το άρθρο