Τα φιλικά στην Ημαθία

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι στα πλαίσια της καλοκαιρινής προετοιμασίας της (στο πρώτο είχε κερδίσει τον Μ. Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας), έδωσε την περασμένη Παρασκευή 25 Αυγούστου η Νάουσα, με αντίπαλο αυτή τη φορά μια άλλη ομάδα της Γ' Εθνικής, τον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου, με τον οποίο στο ΔΑΚ της πόλης αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1.

Στο σκορ προηγήθηκε η ομάδα του Ευόσμου με τον Δεινόπαπα στο 65', με τη Νάουσα να ισοφαρίζει στο 70' με τον Αργυρίου, που εκτέλεσε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε αρχικά ο τερματοφύλακας των Θεσσαλονικέων, με την μπάλα να επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο και τον Αργυρίου που με δεύτερο σουτ την έστειλε στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 1-1.

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Την ήττα με 2-1 γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα η Α.Ε. Αλεξάνδρειας στο ΔΑΚ της πόλης σε φιλικό αγώνα με αντίπαλο την Κ-19 του Αρη.

Η ομάδα της Αλεξάνδρειας προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ που πέτυχε στο 12' ο μόνιμος σκόρερ της Πιπιλιάρης.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68' με γκολ του Παπακωνσταντίνου και στο 71' με αυτογκόλ του Μάρκου, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη.