Ανέτοιμη η πολιτεία για τη δασική πυροπροστασία
Δασολόγος στο επάγγελμα ο δημοτικός σύμβουλος Νάουσας Άρης Τόσιος. Με την εμπειρία του λοιπόν, χαρακτήρισε ως ανέτοιμη την πολιτεία για τη δασική πυροπροστασία. «Ο δήμος Νάουσας, ο μεγαλύτερος ιδιοκτήτης δασοκτήματος στην Ελλάδα, λαμβάνει το ίδιο ποσό με δήμους που δεν έχουν δασικές εκτάσεις. Να αλλάξει το καθεστώς, μέσω ΚΕΔΕ. Να παίρνει ο κάθε δήμος κονδύλια ανάλογα με τη δασική έκταση που έχει»,. είπε στη...
Διαβάστε το άρθρο